Virusinis konjunktyvitas, dar žinomas kaip „rožinė akis“, yra akių junginės uždegimas, kurį sukelia virusinė infekcija. Junginė yra plona, permatoma membrana, kuri dengia akies baltymą ir vidinę voko dalį. Šis uždegimas yra labai užkrečiamas ir paprastai praeina savaime per kelias dienas ar savaites. Dažniausi sukelėjai yra adenovirusai ir enterovirusai.
Virusinis konjunktyvitas gali būti perduodamas tiesioginio kontakto su užkrėstu asmeniu būdu, pavyzdžiui, per rankų paspaudimą ar naudojant bendras higienos priemones. Taip pat virusas gali plisti ore esančiomis lašelėmis, pvz., užkrėstas asmuo kosint ar čiaudint. Dulkėtos, sausos aplinkos ir kontaktiniai lęšiai taip pat gali padidinti infekcijos riziką.
Diagnostika dažniausiai grindžiama klinikiniais simptomais, tačiau patvirtinti virusinį konjunktyvitą gali padėti laboratoriniai tyrimai. Gydytojas gali atlikti akies išskyros mėginių tyrimą, siekiant nustatyti specifinį virusą. Kartais reikalingi papildomi tyrimai, kad būtų atmesti kiti akies uždegimo tipai, pavyzdžiui, bakterinis konjunktyvitas.
Virusinio konjunktyvito simptomai apima:
Specifinio antivirusinio gydymo virusiniam konjunktyvitui nėra, tačiau yra keletas būdų, kaip palengvinti simptomus:
Virusiniam konjunktyvitui gydyti liaudiškos priemonės yra skirtos simptomų malšinimui: