Ar Juostinė Pūslelinė Užkrečiama?
Juostinė pūslelinė, dar žinoma kaip herpes zoster, yra virusinė infekcija, kurią sukelia vėjaraupių virusas (varicella-zoster). Šis virusas yra užkrečiamas, tačiau juostinė pūslelinė perduodama tik tam tikromis sąlygomis. Tai reiškia, kad žmogus, turintis juostinę pūslelinę, gali užkrėsti kitus, tačiau šie asmenys pirmiausia suserga ne juostine pūsleline, o vėjaraupiais, jei jų dar nebuvo sirgę.
Kada Juostinė Pūslelinė Yra Užkrečiama?
Juostinė pūslelinė yra užkrečiama tol, kol ant odos yra pūslelių su skysčiu. Virusas plinta per tiesioginį kontaktą su skysčiu iš pūslelių. Kai pūslelės pradeda džiūti ir užsitraukia šašais, užkrato rizika sumažėja ir infekcija nebėra užkrečiama.
- Viruso perdavimo būdas: Juostinės pūslelinės virusas perduodamas per kontaktą su skysčiu iš atvirų pūslelių. Kvėpavimo takų lašeliais ar oru virusas nesklinda.
- Rizikos grupės: Didžiausia rizika užsikrėsti yra tiems, kurie dar nesirgo vėjaraupiais arba nėra nuo jų paskiepyti.
Kaip Apsisaugoti nuo Užkrato?
- Venkite tiesioginio kontakto su žmogumi, turinčiu aktyvias juostinės pūslelinės pūsleles.
- Laikykitės higienos priemonių – dažnai plaukite rankas, ypač jei esate netoli žmogaus su juostine pūsleline.
- Saugokite jautrius žmones – naujagimius, nėščias moteris ir asmenis su silpna imunine sistema, nes jie yra jautriausi infekcijoms.
Ar Juostinė Pūslelinė Gali Pasikartoti?
Kartą persirgus juostine pūsleline, virusas lieka organizme ir gali vėl suaktyvėti, jei susilpnėja imunitetas. Šiuo atveju atsiranda juostinės pūslelinės simptomai, tačiau tai nėra „nauja“ infekcija, o viruso reaktyvacija organizme.
Išvados
Juostinė pūslelinė yra užkrečiama tik esant tiesioginiam kontaktui su skysčiu iš pūslelių, tačiau užsikrėtęs žmogus dažniausiai susirgs vėjaraupiais, o ne juostine pūsleline. Svarbu laikytis atsargumo priemonių, ypač jei turite kontaktą su jautriomis grupėmis, kad išvengtumėte viruso plitimo.