Kaip Sumažinti Šlapimo Rūgštį: Kontroliavimo Būdai
Šlapimo rūgštis yra organizme susidarantis atliekas junginys, kuris pašalinamas per inkstus. Kai šlapimo rūgšties kiekis organizme tampa per didelis, ji gali kauptis sąnariuose ir kituose audiniuose, sukeldama podagrą, inkstų akmenis ir kitus sveikatos sutrikimus. Šlapimo rūgšties perteklius dažnai susijęs su mityba, gyvenimo būdu ir kitais sveikatos veiksniais. Štai keletas efektyvių būdų, kaip sumažinti šlapimo rūgštį ir palaikyti sveiką pusiausvyrą.
Šlapimo Rūgšties Kiekio Mažinimo Būdai
Laikykitės sveikos ir subalansuotos mitybos
Mityba yra vienas svarbiausių veiksnių, turinčių įtakos šlapimo rūgšties kiekiui organizme. Kai kurie maisto produktai turi daug purinų, kurie suskaidomi į šlapimo rūgštį.
- Ribokite mėsos ir jūros gėrybių vartojimą – raudona mėsa, kepenys ir jūros gėrybės turi daug purinų. Jų vartojimo ribojimas gali padėti sumažinti šlapimo rūgšties kiekį.
- Venkite perdirbtų angliavandenių ir cukraus – perdirbti angliavandeniai ir cukrus gali padidinti šlapimo rūgšties gamybą. Venkite gazuotų gėrimų, saldainių ir perdirbtų produktų, kurie gali skatinti šlapimo rūgšties kaupimąsi.
- Valgykite mažiau alkoholinio alaus ir stipriųjų gėrimų – alkoholis gali padidinti šlapimo rūgšties kiekį, ypač alus, nes jame yra daug purinų.
Vartokite daugiau vandens
Geriant pakankamai vandens, padedama inkstams pašalinti šlapimo rūgštį su šlapimu. Rekomenduojama gerti bent 8 stiklines vandens per dieną, kad užtikrintumėte gerą organizmo hidrataciją.
Vartokite vitaminą C turinčius maisto produktus
Vitaminas C gali padėti sumažinti šlapimo rūgšties kiekį, nes jis skatina rūgšties išsiskyrimą su šlapimu. Įtraukite į savo mitybą citrusinius vaisius, braškes, kivius, paprikas ir kitas daržoves bei vaisius, turinčius daug vitamino C.
Sumažinkite druskos vartojimą
Pernelyg didelis druskos kiekis gali skatinti šlapimo rūgšties kaupimąsi. Venkite perdirbtų maisto produktų ir rinkitės natūralesnius maisto produktus su mažiau druskos.
Kontroliuokite svorį
Antsvoris ir nutukimas gali padidinti šlapimo rūgšties lygį organizme, todėl sveikas svorio palaikymas gali padėti išvengti šlapimo rūgšties kaupimosi. Taip pat svarbu vengti greitų dietų ar nevalgymo, nes jos gali padidinti šlapimo rūgšties kiekį.
Vartokite kavą saikingai
Kai kurie tyrimai rodo, kad kavos vartojimas gali padėti sumažinti šlapimo rūgšties kiekį, tačiau per didelis kiekis gali sukelti kitus sveikatos sutrikimus. Rekomenduojama vartoti saikingai ir nesaldinti.
Natūralios Priemonės, Padedančios Mažinti Šlapimo Rūgšties Kiekį
Vyšnių sultys ar vyšnios
Vyšnios turi antioksidantų, kurie gali padėti sumažinti šlapimo rūgšties lygį ir uždegimą. Tyrimai rodo, kad vyšnios ir jų sultys gali būti naudingos podagros simptomų palengvinimui.
Obuolių actas
Obuolių actas turi šarminančių savybių ir gali padėti sumažinti šlapimo rūgštį. Įlašinkite šaukštelį obuolių acto į stiklinę vandens ir gerkite vieną ar du kartus per dieną, bet būkite atsargūs, nes per didelis kiekis gali dirginti skrandį.
Ciberžolė ir imbieras
Šie prieskoniai pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, kurios gali padėti sumažinti sąnarių skausmą ir uždegimą. Galite naudoti ciberžolę ir imbierą kaip prieskonius arba ruošti arbatą.
Žalioji arbata
Žalioji arbata turi antioksidantų, kurie gali padėti mažinti uždegimą ir skatina šlapimo rūgšties pasišalinimą. Tai yra sveika alternatyva perdirbtiems gėrimams.
Kada Kreiptis į Gydytoją?
Jei šlapimo rūgšties lygis išlieka aukštas, nepaisant mitybos ir gyvenimo būdo pokyčių, rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju. Gydytojas gali atlikti tyrimus, kad nustatytų tikslų šlapimo rūgšties kiekį ir galimus jos kaupimosi veiksnius. Kartais gali būti skirti specialūs vaistai, skirti šlapimo rūgšties kiekiui mažinti.
Išvados
Šlapimo rūgšties kiekį galima sumažinti sveikos mitybos, tinkamo vandens vartojimo ir kai kurių natūralių priemonių pagalba. Venkite perdirbtų maisto produktų, alkoholio ir per didelio kiekio druskos. Sveika gyvensena ir mityba yra geriausia prevencija nuo šlapimo rūgšties kaupimosi, tačiau jei turite sveikatos problemų ar pastebite simptomus, pasitarkite su gydytoju.