Buferis, buferinis tirpalas

Tirpi medžiaga, kuri, keičiantis terpės sudėčiai, palaiko tam tikras savybes, pvz., pH (rūgštinis-bazinis buferis) ar oksidacinio-redukcinio potencialo (oksidacinis-redukcinis buferis) pastovumą. Daugiausiai paplitę rūgštiniai-baziniai buferiniai tirpalai. Tai – junginio rūgščios (HA) ir bazinės (A–) formų tirpalas, kurio pH mažai keičiasi, įdėjus šiek tiek stiprių rūgščių ir šarmų. Daugelis biologinių skysčių (kraujas ir kt.) yra buferiniai tirpalai.
Šaltinis | Dažniausiai vartojamų biomedicinos terminų ir sąvokų aiškinamasis žinynas | Lietuvos sveikatos mokslų universitetas | Akademikas Profesorius Antanas Praškevičius, Profesorė Laima Ivanovienė

SVARBU: Gydyk.lt puslapyje pateikta informacija yra skirta tik bendram informavimui. Ji negali būti laikoma gydytojo ar vaistininko konsultacijos pakaitalu. Straipsniuose pateikiami patarimai, aprašymai apie ligas, gydymo metodus, vaistus, maisto papildus ar sveikatos būklės vertinimus yra tik rekomendacinio pobūdžio. Prieš priimdami bet kokius sprendimus dėl sveikatos, vaistų vartojimo ar gydymo, visada pasitarkite su kvalifikuotu sveikatos priežiūros specialistu.