Švinas yra sunkusis metalas, natūraliai randamas žemės plutoje. Jis plačiai naudojamas pramonėje, ypač baterijų gamyboje, statybose, dažų ir benzinų prieduose (nors pastaraisiais dešimtmečiais jo naudojimas yra stipriai ribojamas dėl sveikatos rizikų). Švinas yra toksiškas, ypač didelėse koncentracijose, ir jo poveikis gali turėti ilgalaikių padarinių žmogaus sveikatai. Ilgalaikis švino poveikis yra pavojingas vaikams, nes jų organizmai yra jautresni toksinams, ir gali paveikti nervų sistemą, kraujo gamybą bei kitus organus.
Suaugusiems saugi švino koncentracija kraujyje yra laikoma mažesnė nei 5 µg/dL. Didesnės koncentracijos gali sukelti sveikatos problemų, todėl, jei švino lygis yra aukštesnis, reikėtų vengti tolesnio kontakto su šaltiniais, galinčiais didinti švino kaupimąsi organizme.
Vaikams švino koncentracija kraujyje turėtų būti dar mažesnė, idealiu atveju – mažiau nei 3,5 µg/dL. Vaikams net mažos švino koncentracijos gali paveikti jų vystymąsi, ypač smegenis ir nervų sistemą. Bet koks aukštesnis švino kiekis vaikų kraujyje reikalauja greitų priemonių šaltiniui pašalinti ir tolesnės sveikatos priežiūros.
Padidėjęs švino kiekis suaugusiam gali sukelti įvairias sveikatos problemas, įskaitant:
Jei švino kiekis yra aukštas, gali prireikti chelatinimo terapijos, padedančios išvalyti šviną iš organizmo.
Vaikams padidėjęs švino kiekis gali būti ypač žalingas ir sukelti:
Dėl švino poveikio jautrumo vaikams net ir nedidelis švino kiekio padidėjimas reikalauja skubių veiksmų pašalinti galimą šaltinį ir, prireikus, taikyti gydymo priemones.
Mažas arba neaptinkamas švino kiekis kraujyje suaugusiam ir vaikui rodo, kad organizmas nėra veikiamas švino arba švino lygis yra mažas ir nesukelia sveikatos rizikos. Tai yra sveikatos požiūriu idealus rezultatas, reiškiantis, kad švino poveikio išvengta arba jis yra minimalus.